Eğitimden turizme kadar her alanda Kahvecioğlu Vakfı

 
Artvin ilini dolaşırken pek çok yerde Sayın Sıtkı KAHVECİOĞLU’nun ismini duyduk. Bizlerde SAYIN Kahvecioğlu konuk olarak daha yakından tanımak istedik.
 
Eğitimden turizme kadar her alanda Kahvecioğlu Vakfı
 

Bizi geri çevirmeyerek konuk eden Sayın Sıtkı Kahvecioğlu'na ziyaretimizi İl Tarım Müdür Yardımcısı Sayın Elfaz ERMİŞ, Çiftçi Eğitim ve Yayım Şube Müdürü Sayın Hakan KESKİN ile gerçekleştirdik. Ziyaretimizde kurduğu Sıtkı Kahvecioğlu Eğitim, Spor, Turizm ve Yaşlılar Huzurevi Vakfı ile pek çok desteklerin altında imzasının olduğunu öğrendik. Artvin'e toplam 10 Milyon TL lik yatırım yapan Kahvecioğlu vakfı ilk olarak Merhum annesinin adına yaptırdığı Huriye Ana huzurevi ile başlayan projelerini Milli Eğitim Bakanlığına hibe edilen kız-erkek öğrenci yurdu ile devam etmiştir. Ayrıca vakıf Artvin Turizmine hizmet etmek ve hayalini kurduğu Artvin Hava Alanının yapım işini gerçekleştirme gayretlerinde bulunmaktadır.

G.C. : Kahvecioğlu vakfını tanıyabilir miyiz?

S.K.Vakfımız; emekli noter Hayırsever Avukat Sıtkı Kahvecioğlu'nun tüm mal varlığını vakfederek kurduğu Artvin bölgesinde hizmetlerde bulunan bir sivil toplum kuruluşudur.

G.C: Vakfın kuruluş amacı nedir?

S.K:Vakfımızın kuruluş amacı; Atatürk'ün öngördüğü uygarlık düzeyine ulaşmak ülküsünden hareketle; ülkemizin her bakımdan kalkınmasına destekte bulunmak, ekonomik ve sosyal olarak gelişmesini sağlamak, eğitim ve sporuna katkıda bulunmak, ayrıca vakfın kuruluşundan önce merhum annemin adına yaptırdığım Huriye Ana Huzurevini işletmeye açmaktır.

KAYNAK : www.anadoluizlenimleri.com

Son Eklenen Duyurular
Duyurular
Eğitimden turizme kadar her alanda Kahvecioğlu Vakfı
Eğitimden turizme kadar her alanda Kahvecioğlu VakfıArtvin ilini dolaşırken pek çok yerde Sayın Sıtkı KAHVECİOĞLU’nun ismini duyduk. Bizlerde SAYIN Kahvecioğlu konuk olarak daha yakından tanımak istedik.
35 metrelik Atatürk Heykeli her yerden görülecek
35 metrelik Atatürk Heykeli her yerden görülecekİşadamı Sıtkı Kahvecioğlu, Artvin'de, şehre en hakim tepeye, her yerden görülebilecek şekilde, kaidesiyle birlikte dev bir Atatürk heykeli yaptırıyor.
Atatepe projesinin tanıtımı gerçekleştirildi
Atatepe projesinin tanıtımı gerçekleştirildiSıtkı Kahvecioğlu Vakfı Atatepe Projesi Uluslararası müsabakalar atış poligonu tanıtımını gerçekleştirdi. Proje tamamlandığında Türkiye’de örnek olacak.
Türkiye'nin en büyük Atatürk heykeli Artvin'e yapıldı
Türkiyenin en büyük Atatürk heykeli Artvine yapıldıArtvin'de yaklaşık bir yıldır inşaatı süren Türkiye'nin en büyük, dünyada ise 3. büyüklükte olan, Atatürk heykeli tamamlandı.
İşte Türkiye'nin en büyük Atatürk heykeli
İşte Türkiyenin en büyük Atatürk heykeliGürcü heykeltıraş Yrd. Doç. Dr. Jumber Jikia tarafından yapılan heykel 22 metre yüksekliğinde ve 60 ton ağırlığında.
Tüm Duyurular